Kita nuotraukaKunigaikščio Mindaugo įtakos zona
Buvusioje Bražuolės pilyje buvo pasirašyta Bražuolės sutartis dėl nepuolimo tarp kunigaikščio Jogailos ir Kryžiuočių ordino. Dabar čia išlikęs pilkapynas. Pagal istorinę paskirtį, piliakalniai vadinami tvirtovėmis, slėptuvėmis ir gyvenvietėmis.
Autorius: R. KraujalisSkaidrioji Bražuolė, maitinama daugybės trykštančių šaltinių, vingiuoja miškais, kartais trumpam iššokdama į pievas. Žemupyje, sparčiai besigrauždama gilyn, ji tampa panaši į putojantį kalnų upelį.
Autorius: S. PupininkasNeries kairysis intakas prasideda Trakų rajone, Trakų istoriniame nacionaliniame parke, prie Bražuolės kaimo.
Autorius: S. PupininkasPiliakalnis nuo XVI a. pakliuvo į miesto teritoriją. Ant jo stovėjo Vilkmergės pilis.
Autorius: A. KuliešiusBerzgainių piliakalnio papėdėje - senovinė gyvenvietė.
Autorius: K. DarulienėPiliakalnis yra Berzgainių kaime, prie dviejų bevardžių upelių santakos. Manoma, kad ant šio piliakalnio stovėjo viena iš svarbiausių Mindaugo pilių.
Autorius: K. DarulienėNuo kalno atsiveria gražus Aukštaitijos vaizdas. Atliekant kasinėjimus, ant Berzgainių piliakalnio rasta puodų šukių, molinių verpstukų, ugniavietės žymių.
Autorius: K. DarulienėManoma, kad ši pilis buvo pastatyta, kai Mindaugas kovojo su Livonija. Tai didžiausias ir geriausiai įtvirtintas XIII a. piliakalnis. Šis piliakalnis yra ištirtas archeologų.
Autorius: Anykščių TICPadavimai pasakoja apie Vosgėlių piliakalnį. Sakoma, kad piliakalnyje yra senovėje milžinų užpilta bažnyčia. Dar pasakojama, kad seniau Vosgėlių piliakalnyje prie akmenų buvo gilus urvas.
Autorius: N. RybokaitėAutorius: I. Bagdanavičienė